Lichtgitter - Dünya çapında lider ızgara üreticisi

 Anasayfa   Deutsch   English  
Baskılı kaynaklı ızgaralar - StandartBaskılı kaynaklı ızgaralar - Standart
Baskılı kaynaklı ızgaralar - Ağır yükBaskılı kaynaklı ızgaralar - ÇentikliBaskılı kaynaklı ızgaralar - ÖzelBaskılı kaynaklı ızgaralar - Basamaklar

Baskılı kaynaklı ızgaralar

Baskılı kaynaklı ızgaralar - Konstrüksiyon

Sürekli gelişim, kendine ait patentler ve 70 yılın verdiği tecrübe Lichtgitter'i dünya çapında bir baskılı kaynaklı çelik ızgara üreticisi yaptı.

Konstrüksiyon Prensibi
Taşıyıcı lama üzerinde yuvarlak veya burmalı bağlayıcı çubuk, bu imalata özel bir makinada yüksek baskı değerleri altında tutularak ve aynı zamanda her noktadan tam olarak kaynaklanarak imal edilmektedir.

Yüksek Mukavemet
Her noktadan homojen olarak yapılan rezistans kaynağı sayesinde alışılmadık sağlamlıkta bir ızgara meydana gelmektedir. Bu ızgara yüksek mukavemet gücüne sahip olduğu gibi yükü de optimum bir şekilde dağıtmaktadır.

Kesit Sağlamlığı
Baskılı kaynaklı ızgaraların özel yapı karakteristikleri ızgaraların kesim sonrası da istenilen mukavemette olmasını sağlar. Sonradan montaj esnasında kesim yapılsa dahi istenilen mukavemet özellikleri korunmaktadır.

Çerçeveleme
Izgara burmalı demirlere paralel olarak her noktadan kaynaklanmaktadır. Burada gerekli özen gösterilerek standart kalitede temiz bir çerçeve elde edilmektedir. Taşıyıcı lama yönünde de gerekli durumlarda çerçeveleme yapılabilir.

Korozyona Karşı Koruma
Siparişe göre hazırlanmış ızgaralar DIN EN ISO 1461 (ASTM-A 123 BS 729) standartlarına uygun olarak sıcak daldırma galvaniz yöntemi ile kaplanmaktadır.

Emniyet Faktörü
Taşıyıcı lamalar üzerine kaynaklı bağlayıcı çubuklar emniyetli bir basma alanı oluşmasını sağlar. Bu da kayma ihtimalini minimize eder.

Standart Genişlikler
Baskılı kaynaklı çelik ızgaralar 1000mm.'lik standart genişliklerde üretilir. Fakat kaynak prosesi sonrası büzülmeyle bu genişlik yaklaşık 998mm.'ye düşer.

Baskılı kaynaklı ızgaralar ile ilgili teknik bilgiler (PDF)

Anasayfa | Site haritası | Tasarım | İletişim